WEB TASARIMI VE WORDPRESS EĞİTİMİ

Eğitim Hakkında

Online Eğitim Açıklaması: Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla online canlı eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimimiz günlük ortalama 3 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Online eğitim katılım şartlarını yerine getiren katılımcılara katılım belgesi düzenlenecektir.

Genele Açık Katılımlı Eğitim Açıklaması: Eğitim anlaşmalı olduğumuz otellerin toplantı salonlarında yüz yüze eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Yüz Yüze eğitimimiz genele açık katılımlı bir eğitimdir. Eğitimimiz günlük ortalama 3 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Genele açık eğitimlerimizin yer, zaman ve katılım koşulları bilgileri eğitimden önce ücretsiz ön kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Eğitim katılım şartlarını yerine getiren katılımcılara katılım belgesi düzenlenecektir.

Firmalara Özel Eğitim Açıklaması: Eğitim firmanızın toplantı salonunda yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir. Firmanıza Özel Eğitim, sadece firmanız çalışanları katılımlı bir eğitimdir. Eğitimimiz günlük ortalama 3 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Genele açık eğitimlerimizin yer, zaman ve katılım koşulları firmanız ile birlikte planlanacaktır. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Eğitim katılım şartlarını yerine getiren katılımcılara katılım belgesi düzenlenecektir.

Eğitim Saatleri: 10.00-17.00 saatleri arasında yapılacaktır. 

Eğitmen: Erhan Sevgi

Belgelendirme: Eğitimin tamamına katılanlara “Eğitim Katılım Sertifikası” düzenlenecektir.

Eğitimin Amacı

İnternet, gündelik ve iş yaşamının ayrılmaz bir parçası haline geldi. İş ve kariyerde etkili ve başarılı olmak “İnternet”in ortaya çıkardığı fırsatları ne kadar etkin kullanmanızla doğru orantılıdır. Firma sahibi, çalışan, öğrenci ne olursanız olun “website” sahibi olmak zorunluluk haline gelmiştir.  Web sitenin her şeyden önce sizin tarafınızdan kolayca güncellenebilir olması, Arama motorlarında (Google) ilk sayfalarda yer alması ve Sosyal Medya siteleriyle entegrasyon (Faceebok, Youtube vs…) özelliğinin olmasıdır.  Eğitimin asıl amacı eğitim bittiği zaman her katılımcının web sitesinde yapılmış olması hedeflenmektedir.

WEB Tasarımı ve WordPress Eğitimine Kimler Katılmalı

Web site geliştiriciler, web site sahipleri, pazarlama ve satış uzmanları, web siteden ürün ve hizmet satmak isteyenler, kurum sahipleri, web site geliştirmede kariyer yapmak isteyenler, kendi web sitesini yapmak isteyen, Word ve İnternet kullanabilen herkes katılabilir.

Neden WordPress;

İnternet ekonomisinde, işe internetin katılmadığı işlerin rekabet şansı azaldı. Kişinin ve kurumun internet yüzü ‘Web Site’ ile başlıyor. Web Sitenin Google’ da görünür olması, sosyal ağlarla (Facebook, Youtube vs.) entegre olması, güzel görünmesi ve her şeyden önce kendinizin güncellemesi gerekir. WordPress, çok fazla temasıyla her işe uygun olması, kendinizin kolayca güncellemesi ile Kurumunuzu veya şahsınızı ‘internet’e kolay ve etkin yolla açıyorsunuz.

Neler Kazanacaksınız?

– Hedef kitlenize uygun web site içerik geliştirilmesi
– Firmanızın internet yüzü kendi kontrolünüzde olması
– Web site aracılığıyla ürün ve hizmet satmanın yöntemleri
– Az maliyetle Dinamik bir siteye sahip olunması
– Google’da ön sıralarda çıkabilecek siteye sahip olunması

Neler Öğreneceksiniz?

A- Ziyaretçilerin Sevdiği Site Şekli Nasıl Olmalıdır

Ziyaretçiler ne tip sitelerde hoşlanıyorlar? Ziyaretçiler sitelerde ne kadar kalıp, nerelere bakıyorlar? Ana sayfa nasıl olmalıdır? Website haritası nasıl oluşturulmalıdır? Ziyaretçi ve arama motoru açısından yazılar nasıl olmalıdır?

B- Web site Geliştirme

WordPress yükleme ve geliştirme arayüzü. Menüler ( Yazılar, Medya, Bağlantılar, Sayfalar, Yorumlar, Görünüm, Eklentiler, Kullanıcılar, Araçlar, Ayarlar) . Temalarla Çalışmak, Sosyal network siteleriyle entegrasyon, WordPress’i hızlı indexletmek, Ziyaretçileri üç’e katla, Göze çarpan eklentiler listesi, Hazır wordpress örnekleri, Emlak, dergi, günlük, şirket sitesi gibi hazır birçok örnek site gösterilmesi .